Objavljeno: 7. 12. 2016 u 19:52h
Učenici Ugostiteljsko-trgovinsko-turističke škole u Banjaluci pokazali su danas šta su naučili na školskom takmičenju koje je već tradicionalno, a predstavili su se budući kuvari, ugostitelji, konobari i turistički tehničari.
Priprema i serviranje jela, koktela i prezentacija ponuda raznih turističkih novogodišnjih destinacija. Sve su to učenici raznih smijerova Ugostiteljsko trgovinsko turističke škole u Banjaluci pokazali na školskom takmičenju. Svaka disciplina imala je i svoj žiri, a to su bili razni stručnjaci koji su ugalvnom dijelili savjete. Restoran ove škole bio je tako u znaku kreativnosti, rada ali i pozitivne treme.
Pored zanimljivih jela, poslastica i koktela učenici su pripremili i ponudu turističkih aranžmana za egzotične destinacije. Svi koji su željeli da vide kako Brazil, Njujork ili Mali izgledaju tokom novogodišnje noći, mogli su to i da saznaju kroz prezenacije radova budućih turističkih tehničara.
“Moja koleginica Marija i ja smo izabrale jednu od najpoznatijih turističkih destinacija. To je Sidnej. Pored toga tu si i Sidnej, Brazil , Njujork, Bali i Filipini. Sve su to veoma atraktivne turističke destinacije. Važno je da se dobro izrazite u tom planu putovanja” – rekla je učenica Natalija Stanojević.
Većina ovih mladih ljudi već je našla svoj životni poziv. Iako se možda na početku školovanja nije tako činilo, danas je sve mnogo drugačije.
“Meni se polako ostvaruju snovi, da postanem kuvar. Vremenom će sve to doći na svoje” – dodao je učenik Nikola Đurić.
Ova škola poznata je po odličnim uspjesima na raznim takmičenjima u državi i šire. Konstantno učenje ali i praktični rad, pokazali su svoje rezultate, smatraju profesori.
“Najbitnija je praksa. Nažalost nekada imamo puno a nekada veoma malo prilike da radimo. Imamo dosta prijatelja iz okolnih restorana koji uvijek tu izađu u susret kada su neka dešavanja i šaljemo učenike na praksu. Teorija je jedan dio ali praksa je ono što je potrebno našem zanimanju”.
Pred njima su nova takmičenja i nadaju se nove pobjede. Prvo republičko a onda i međunarodno takmičenje koje je za sljedeću godinu zakazano u Crnoj Gori.
Izvor: Srpskacafe
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.