Objavljeno: 27. 6. 2026 u 14:49h
Policijska uprava Banjaluka završila je istragu protiv bivše potpredsjednice Narodne skupštine Republike Srpske Anje Ljubojević, saznaje Srpskainfo.
Prema informacijama navedenog portala, nakon što su završene vještačenja dostavljen je zahtjev Osnovnom sudu u Banjaluci.
“Od suda je zatraženo pokretanja prekršajnog postupka protiv Ljubojevićeve, zbog prekršaja koje je počinila”, rekao je sagovornik Srpskainfo.
Podsjećamo, početkom juna Ljubojevićeva je imala saobraćajnu nezgodu u Trnu kod Laktaša.
Nezgoda se dogodila oko 4 časa ujutro kod nadvožnjaka u izgradnji, a njoj su na UKC Republike Srpske konstatovane lakše tjelesne povrede.
Ona je tom prilikom razbila službeni automobil “audi A3” vrijedan oko 60.000 maraka.
Nakon nesreće je izjavila da snosi svu odgovornost.
Objasnila je da je u momentu udesa pgledala u telefon, a prethodno je “bila na fešti i popila par pića”.
Predsjednik SNSD Milorad Dodik zatražio je 9. juna od Ljubojevićeve da podnese ostavku na tu funkciju, što je ona i uradila.
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.