Objavljeno: 26. 6. 2026 u 19:23h
Povodom informacija koje su se pojavile u javnosti, Grad Banjaluka obavještava građane da više od 25 godina nije bilo povećanja iznosa gradske administrativne takse za ovjeru potpisa, rukopisa i prepisa, niti izmjene načina naplate iste.
Kako su naveli u Odjeljenju za opštu upravu, visina ovih administrativnih taksi usklađena je sa važećim propisima, odnosno Zakonom o administrativnim taksama i Uredbom o tarifama administrativnih taksi, odnosno ista je u skladu sa zakonskim okvirom koji se primjenjuje u Republici Srpskoj.
Takođe su podsjetili da Grad Banjaluka nije mijenjao iznos gradske administrativne takse za ovjeru potpisa, rukopisa i prepisa, te da su njeni iznosi uporedivi sa iznosima koji se primjenjuju i u drugim jedinicama lokalne samouprave.
-Osim toga, Zakonom o administrativnim taksama i Odlukom o gradskim administrativnim taksama su propisani slučajevi i način ostvarivanja prava na oslobađanje od plaćanja administrativnih taksi za lica koja ispunjavaju propisane uslove – navode iz ovog odjeljenja.
Banjaluka.com
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.