Objavljeno: 25. 6. 2026 u 15:00h
Policijski službenici Republike Srpske u protekle dvije godine učestvovali su u 158 saobraćajnih nezgoda, ali su za njihov nastanak bili odgovorni u 26 slučajeva.
Pokazuju to podaci koje je Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske dostavilo portalu “Aloonline”.
Prema podacima MUP-a RS, tokom 2024. godine evidentrano je ukupno 10.807 saobraćajnih nezgoda.
Od tog broja, u 71 saobraćajnoj nezgodi učestvovali su policijski službenici, dok je u 17 slučajeva utvrđeno da su upravo pripadnici Ministarstva odgovorni za nastanak nezgode.
Tokom 2025. godine broj evidentiranih saobraćajnih nezgoda porastao je na 13.484, a u njima su policijski službenici učestvovali 87 puta.
Međutim, odgovornost policijskih službenika utvrđena je u devet saobraćajnih nezgoda, što je gotovo upola manje nego godinu ranije.
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske navode da za pripadnike MUP-a, kada se utvrdi njihova odgovornost, važe ista pravila kao i za druge građane.
“Svi policijski službenici, za koje se utvrdi odgovornost za nastanak saobraćajne nezgode, obavezni su da nadoknade nastalu materijalnu štetu ili vrate vozilo u prvobitno stanje”, naveli su iz MUP-a Republike Srpske u odgovoru za “Aloonline”.
Izvor: aloonline.ba
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.