Objavljeno: 26. 1. 2024 u 15:23h
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i ministar inostranih poslova Mađarske Peter Sijarto nakon sastanka u Banjaluci saopštili su da svi oni koji su aplicirali u programu podrške poljoprivrednicima moći će da ga koriste.
“Svi koji su aplicirali u programu podrške poljoprivrednicima, bez obzira što je ranije bio ograničen iznos, ministar je potvrdio da svi koji su aplicirali moći će da koriste program”, saopštio je Dodik tokom konferencije za medije.
Peter Sijarto, ministar inostranih poslova Mađarske, rekao je da ova zemlja u okviru odgovornog susjedstva nastavljami dalje sa pružanjem podrške za poljoprivredni razvoj Republike Srpske.
“Korisnici i svi oni koji će imati korist od tog programa jesu poljoprivrednici Republike Srpske i uopšte poljoprivreda Republike Srpske, odnosno i Mađarska, pošto je to projekat koja predviđa mogućnost nabavke poljoprivredne opreme proizvodene u Mađarskoj“, izjavio je Sijarto.
On je rekao da je preko 1700 prijavljenih bilo na drugom konkursu i da su predvidjeli da okvirni iznos bude 6,5 milijardi forinti.
“I ako bude bilo potrebno mi ćemo ta sredstva da dopunimo da svako ko je podnio konkurs dobije podršku“, naveo je Sijarto.
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.