Vlada Srpske nastavlja ulaganja u Bijeljinu, u fokusu poljoprivreda i ekologija

Objavljeno: 19. 6. 2026 u 18:22h

Vlada Srpske ulaže u Bijeljinu i tako će i nastaviti. Razgovaramo sa ljudima i zaista taj efekat se osjeti kod naših poljoprivrednih proizvođača. Јedini nam je cilj bolji život svakog građanina Srpske, poručeno je nakon sastanka ministarke poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrde, Anđelke Kuzmić, i gradonačelnika Bijeljine, Ljubiše Petrovića.

– Sa gradonačelnikom Bijeljine smo razgovarali o različitim temama a nezaobilazna tema je bila afrička kuga svinja. Svi zajedno smo zakljičili i čuli neke konstruktivne prijnjedloge i ideje, i od gradonačelnika i njegovog tima, kako zajednički da djelujemo. Znamo da je blizina granice i da u zemljama okuženja ima bolesti. Mi u Srskoj smo uspjeli da imamo pozitivnu situaciju – rekla je Kuzmićeva u Bijeljini.

Kuzmićeva je istakla da je u Bijeljinu u protekle četiri godine usmjereno 220,5 miliona KM, te najavila novi kapitalni projekat koji će biti od ogromnog značaja za lokalne poljoprivrednike.

Prema njenim riječima, Vlada će u narednih godinu dana realizovati projekat Svjetske banke koji obuhvata izgradnju sistema za navodnjavanje na 300 hektara poljoprivrednog zemljišta.

Rekla je i da su vođeni i intenzivni razgovori o Drinskom nasipu.

Gradonačelnik Bijeljine, Ljubiša Petrović, kaže da su ministarku i njene saradnike upoznali sa aktivnostima koje su provodili u proteklom periodu, u sklopu ekološke akcije “Očistimo Semberiju”.

– To smo radili jer smo vidjeli da pojedini nesavjesni domaćini bacaju uginule životinje u vodotokove, prave divlje deponije. Očistili smo više od 120 divljih deponija. Cilj je da se do kraja obračunamo sa onima koji zagađuju životnu sredinu – poručio je Petrović.

​Razgovarali su i o podsticajima. Pred početak žetve pšenice, Bijeljina se ponudila da bude domaćin sastanka o otkupnoj cijeni.

Od Savjeta ministara je zatražena privremena zabrana uvoza na 10 do 15 dana, kako bi se spriječilo obaranje cijena i zaštitila domaća proizvodnja, posebno u sektorima poput ovčarstva gdje domaćini trpe veliku štetu zbog prekomjernog uvoza.

Izvor: RTRS

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/aktuelno/vlada-srpske-nastavlja-ulaganja-u-bijeljinu-u-fokusu-poljoprivreda-i-ekologija/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)