Objavljeno: 29. 2. 2024 u 16:46h
Vlada Republike Srpske kontinuirano vrši permanentnu isplatu podsticaja poljoprivrednicima Republike Srpske, istakli su iz Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.
“Podsjećamo javnost da je za afričku kugu svinja dosad ukupno isplaćeno preko 21 miliona KM, odnosno 83,4 odsto od ukupne štete, dok je za isplatu ostalo oko 4 miliona KM koji će u skorijem periodu biti isplaćeni”, naveli su.
Napomenuli su da su ovo dodatna sredstva koje je Vlada Republike Srpske za ovu namjenu obezbijedila iz Fonda solidarnosti i Kompenzacionog fonda.
Takođe, mnoge mjere iz redovnih podsticaja su obračunate u zadnjem kvartalu, kao i kapitalne investicije koje će u potpunosti biti izmirene svim poljoprivrednim proizvođačima.
“Napominjemo da je krenula isplata preostalih mjera, te da je u ovoj godini isplaćeno već 24,3 miliona KM. Poštujući partnerski odnos koji Ministarstvo poljoprivrede ima sa poljoprivrednicima isplata podsticaja će biti nastavljena istom dinamikom. Uvažavajući potrebe poljoprivrednih proizvođača pozivamo poljoprivrednike na strpljenje i razumijevanje”, zaključili su iz Ministarstva poljoprivrede.
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.