Objavljeno: 5. 1. 2024 u 14:05h
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske saopštilo je da je danas isplaćeno ukupno 2.000.000 KM za prevazilaženje posljedica izazvanih afričkom kugom svinja i saniranje poremećaja na tržištu, te obnovu svinjskog fonda.
“Za nadoknadu štete usljed eutanazije svinja isplaćeno je 1.772.424 KM za 366 korisnika, od čega je 1.746.707 KM isplaćeno za 356 korisnika sa područja Grada Bijeljina i 25.716 KM za 10 korisnika sa područja opštine Nevesinje”, saopšteno je iz ministarstva.
Kako se naglašava, za obavljene mjere laboratorijske dijagnostike afričke kuge svinja, sanaciju žarišta nakon neškodljivog uklanjanja eutanaziranih svinja, te sprovođenje mjera sanacije terena isplaćeno je 227.544 KM.
Upravni odbor Fonda solidarnosti Republike Srpske je u decembru 2023. donio odluku da isplati 2.000.000 KM korisnicima za prevazilaženje posljedica izazvanih afričkom kugom svinja i saniranje poremećaja na tržištu, te obnovu svinjskog fonda.
Banjaluka.com
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.