Objavljeno: 17. 1. 2024 u 17:51h
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske obavještava korisnike da će do kraja sedmice biti isplaćena dva miliona KM, za saniranje posljedica afričke kuge svinja.
Ova sredstva biće isplaćena iz Fonda solidarnosti Republike Srpske, nakon što je Upravni odbor Fonda juče donio odluku da isplati 2.000.000 KM korisnicima za prevazilaženje posljedica izazvanih afričkom kugom svinja i saniranje poremećaja na tržištu te obnovu svinjskog fonda.
Planirana je i isplata nadoknade za eutanaziju svinja, a ovom isplatom biće obuhvaćeno 378 korisnika, od kojih su 374 iz Bijeljine, te po dva iz Šamca i Nevesinja, za šta je izdvojeno 1.500.000 KM.
Osim toga, biće isplaćene nadoknade za sanaciju žarišta nakon neškodljivog uklanjanja eutanaziranih svinja za 42 veterinarske organizacije, Veterinarskom institutu “Dr Vaso Butozan“ za obavljene mjere laboratorijske dijagnostike i podrška za sprovođenje mjera sanacije terena, za komunalna preduzeća, za šta je izdvojeno 500.000 KM.
Banjaluka.com
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.