Objavljeno: 19. 9. 2015 u 11:18h
Neobično visoke temperature vazduha za ovo doba godine koje su prethodnih dana zahvatile grad povećale su broj pacijenata u Službi hitne pomoći.
Potvrdila je to načelnik Službe hitne medicinske pomoći Nada Banjac i dodala da su građani koji su tražili ljekarsku pomoć imali simptome kolapsa, krize svijesti, gušenja, otežanog disanja, slabe koncentracije i povreda.
“U najvećem broju slučajeva radilo se o hroničnim bolesnicima kojima se preporučuje da ne izlaze vani dok su visoke temperature vazduha” rekla je Banjac.
Naglasila je da treba redovno da koriste svoju terapiju.
“Isto tako važno je da unose dovoljno tekućine u organizam i da im je ishrana lagana. Ako se pojave tegobe, treba da se jave porodičnom ljekaru, a u slučaju akutnih stanja mogu se obratiti Službi hitne medicinske pomoći” naglasila je Banjac.
U gradu je prethodnih dana zabilježen temperaturni rekord za ovo doba godine. Sa izmjerenih 40,2 stepena Celzijusa Banjaluka je u četvrtak bila jedan od najtoplijih gradova u Evropi.
Prije toga, najtopliji septembar u našem gradu bio je 2008. godine kada je 7. septembra izmjereno 38,3 stepena Celzijusa.
Izvor: Glas Srpske
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.