Sekretar Konjičkog kluba iz Banjaluke prisvojio 24.460 KM

Objavljeno: 29. 9. 2015 u 12:34h

Banjalučka policija podnijela je izvještaj nadležnom tužilaštvu protiv muškarca čiji su inicijali S.C. (68) zbog sumnje da je tokom 2012. godine, obavljajući poslove sekretara Konjičkog kluba Banjaluka, zloupotrijebio službeni položaj i oštetio budžet Republike Srpske za 24.460 KM.

Izvještaj protiv S.C. podnesen je danas Okružnom tužilaštvu Banjaluka zbog sumnje da je falsifikovanjem ili uništavanje poslovnih ili trgovačkih knjiga ili isprava prisvojio 24.460 KM, rečeno je u Centru javne bezbjednosti Banjaluka.

S.C. je osumnjičen da je, obavljajući poslove sekretara Konjičkog kluba iz Banjaluke, tokom 2012. godine, prekoračio granice svojih ovlašćenja, te pokretnu vojnu imovinu “Livnicu”, koja mu je odlukom Vlade Srpske dodijeljena na trajno korišćenje, prodao firmi “Tešić” iz Gradiške.

Osumnjičeni je naplaćena sredstva od 24.460 KM zadržao za sebe, čime je za taj iznos oštetio budžet Republike Srpske, dok je prateću dokumentaciju o preuzimanju pokretne vojne imovine i dokumentaciju o realizaciji sredstava od prodaje prikrio ili uništio.

Nezvanično se saznaje da je izvještaj podnesen protiv Slavka Crnića.

Izvor: Agencije

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/drustvo/sekretar-konjickog-kluba-iz-banjaluke-prisvojio-24-460-km/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)