Radovi izazvali kolaps u gradu

Objavljeno: 17. 9. 2013 u 15:52h

Radovi na nanošenju posljednjeg sloja asfalta u ulici Kralja Petra Prvog Karađorđevića, u strogom centru grada, juče su, zbog kolapsa saobraćaja, izazvali ogorčenje i nervozu vozača i pješaka.

foto

Do pometnje u saobraćaju je došlo zbog popravke podzemne instalacije, koju je izvodilo preduzeće “Toplana”, s ciljem saniranja dijela toplifikacione mreže. Zbog toga je saobraćaj od petka do juče u popodnevnim časovima bio obustavljen na dijelu od ulice Vuka Karadžića do ulice Milana Tepića.

Milenko Đ., jedan od vozača, rekao je da ne podržava izvođenje ovakih radova tokom dana, odnosno, kad su najveće gužve.

– Izvođači radova su mogli naći neki mirniji period, a ne baš kada je najveća frekvencija saobraćaja. Najidealnije vrijeme za to je predveče ili rano ujutro, prije nego što ljudi krenu na posao – požalio se Milenko Đ.

Emina N., koja je osoba sa invaliditetom, da bi prešla ulicu, morala je da pozove sina.

– Čovjek čestito ne može ni da pređe ulicu. Invalid sam i da bih prešla na drugu stranu ulice, morala sam da pozovem sina. Ne znam šta bih da se on nije našao u blizini. Morala bih da molim ljude, jer se radovi izvode tačno tamo gdje je pješački prelaz – ogorčena je Emina N.

Brojni vozači i pješaci nisu krili nervozu i ljutnju.

– Razumijem da ljudi moraju da rade, samo mislim da nije vrijeme za to. Gužva jeste, ali se trudim da imam razumijevanja – rekao je Stanko Mijić.

Sa njim se složio i sugrađanin Milivoje Šaponja i istakao da postoje stvari koje se moraju uraditi, bez obzira na to koje je doba dana.

Prema riječima rukovodioca preduzeća “Hidrokop”, koje je izvodilo završne radove na nanošenju posljednjeg sloja asfalta u centru grada Gorana Babića, trebalo je da radovi budu završeni juče do 13 časova, a poslije toga saobraćaj normalizovan.

Srpske Toplice

Zbog izgradnje sistema snabdijevanja vodom i odvođenja otpadnih voda, od juče, pa do 15. oktobra, saobraćaj će biti obustavljen od mosta (bazena) u Srpskim toplicama do OŠ “Milan Rakić”, svaki dan u vremenu od osam do 18 časova.

– Linije javnog prevoza će iz smjera grada saobraćati do proširenja 1.000 metara prije OŠ “Milan Rakić”, poslije čega će putnici izaći iz autobusa i pješice dolaziti do stajališta – podsjetio je Babić.

Izvor: Glas Srpske

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/drustvo/radovi-izazvali-kolaps-u-gradu/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)