Objavljeno: 8. 7. 2015 u 13:19h
Upravni odbor M:tela danas je na sjednici u Beogradu donio konačnu odluku da se neće useliti u poslovnu zgradu koju je u Banjaluci napravila firma “Grand trade” Mile Radišića, saznaje poslovni portal CAPITAL.
UO je konstatovao da nisu ispunjene odredbe Ugovora o zakupu poslovnog prostora između kompanije M:tel i firme „Grand trade“, te donio odluku po kojoj je ovaj ugovor sa 30.06.2015. godine prestao da važi.
UO M:tela je, na osnovu izvještaja nezavisnog stručnog konsultanta, ocijenio da je utvrđeno niz propusta u izgradnji i dobijanju potrebne dokumentacije za poslovnu zgradu u koju je M:tel trebao da uzme pod višegodišnji zakup, vrijednosti desetine miliona maraka.
Prisutni članovi UO M:tela su, kako saznaje CAPITAL, ovu odluku donijeli jednoglasno.
Vlasnik „Grand trade“ Mile Radišić pobjegao je iz BiH nakon što je zbog malverzacija sa akcijama Medicinske elektronike pravosnažno osuđen na tri godine zatvora.
Izgradnja kontroverzne zgrade za potrebe kompanije M:tel imala je jak otpor u domaćoj javnost zbog upitnog načina dobijanja gradskog zemljišta i dozvola, ali i zbog njegovog dovođenja u blisku vezu sa političarima na vlasti u RS.
Izvor: capital.ba
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.