Objavljeno: 24. 6. 2026 u 15:17h
Na Svjetski dan muzike, koji se obilježava 21. juna, širom svijeta slavi se univerzalni jezik nota i umjetnosti. U Banjaluci je ovaj praznik proslavljen na nesvakidašnji način, i to izvođenjem mini-koncerata Gudačkog orkestra Narodnog pozorišta Republike Srpske na više lokacija u ovom gradu.

Tačno u podne, 23. juna, hol upravne zgrade kompanije m:tel, tradicionalnog i dokazanog prijatelja NPRS, pretvoren je u koncertni podijum na kojem su članovi Gudačkog orkestra održali ekskluzivni koncert za zaposlene. Petnaestominutni performans podsjetio je sve prisutne na ljepotu živog muzičkog izražaja, ali i na činjenicu da vrhunska umjetnost lako pronalazi put do publike, na svakom mjestu i u svako vrijeme.

Zvuci muzičkih instrumenata savršeno su se uklopili i u moderni ambijent poslovne zgrade, a gromoglasni aplauz kojim je pozdravljen Gudački orkestar potvrdio je da je ovaj muzički dar bio privilegija pravog i iskrenog prijateljstva koje traje.


Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.