Objavljeno: 25. 6. 2026 u 16:07h
Nedavni noćni kolaps u snabdijevanju vodom u naselju Trn izazvao je paniku među lokalnim stanovništvom zbog straha od redukcija, ali iz banjalučkog preduzeća “Vodovod” tvrde da je problem bio tehničke prirode.
Do kvara je došlo prije nekoliko dana zbog čega u Trnu od 22 časa do sedam ujutru nije bilo vode.
Mnogim mještanima vodu isporučuje banjalučko preduzeće “Vodovod” iz kojeg su za “Glas Srpske” rekli da ne planiraju uvoditi redukcije vode u Trnu.
– Što se tiče Glamočana i Jablana, naročito više zone koje su kraj naše mreže, zbog slabog pritiska vodu uglavnom dobiju u noćnim satima. Slab pritisak i na ovom području izaziva velika potrošnja. Ove zone postepeno preuzima laktaški “Vodovod” čime će trajno biti riješena situacija – poručili su oni.
Pojedini mještani žalili su se da je voda zamućena nakon prekida u isporuci, a iz ovog preduzeća pojasnili su da nema bojazni da voda nije čista jer u njoj ima dovoljno dezinfekcije.
– To je samo kamenac koji se nataloži u cijevima, pa kada voda dođe pritisak ga pogura. Treba samo pustiti vodu da teče neko vrijeme – kazali su oni.
Mještanin naselja Jablan rekao je za “Glas” da kapi vode nemaju danima, osim naveče.
– Svakog ljeta je ista priča. Nemamo osnovne uslove za život. Voda dođe naveče i to kratko. Ne možemo se istuširati ni oprati suđe i veš. Ovo je nepodnošljivo – kazao je on.
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.