Objavljeno: 25. 6. 2026 u 11:55h
Pripadnici Uprave za vazduhoplovstvo Ministarstva unutrašnjih poslova RS tokom protekle noći realizovali su vanredni medicinski transport 42-godišnjeg muškarca koji je nakon moždanog udara iz UKC RS u Banjaluci hitno prebačen na liječenje u Vojnomedicinska akademija (VMA) u Beogradu.
Kako su naveli iz Uprave za vazduhoplovstvo MUP-a Srpske, akcija je uspješno izvedena uz saradnju pripadnika Granična policija Bosne i Hercegovine i kolega iz Policijska uprava Bijeljina, kojima je upućena zahvalnost za brzu reakciju i pruženu podršku.
Nakon prijema u Vojnomedicinsku akademiju, pacijent je podvrgnut hitnoj medicinskoj intervenciji. Ljekari su saopštili da je njegovo zdravstveno stanje trenutno stabilno.
Tim neuroradiologa izveo je složenu proceduru uklanjanja krvnog ugruška, poznatu kao endovaskularna trombektomija, koja se primjenjuje kod najtežih oblika moždanog udara kako bi se uspostavio protok krvi u mozgu i smanjile posljedice bolesti.
Izvor: Nezavisne
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.