Objavljeno: 21. 6. 2026 u 13:00h
Pripadnici Uprave za vazduhoplovstvo MUP-a Republike Srpske uspješno su realizovali vanredne vazdušno-medicinske transporte dvoje djece u Beograd.
Hitni medicinski transport sedmogodišnjeg djeteta iz Banjaluke u Beograd izvršen je juče radi neurohirurške intervencije u Univerzitetskoj dječijoj klinici u Tiršovoj, a u četvrtak vanredni transport šesnaestogodišnje djevojčice iz Trebinja na VMA.
Djevojčica je transportovana radi složene operacije kostiju lica, nakon povreda koje je zadobila u saobraćajnoj nesreći.
Stanje djece i neophodna medicinska intervencije zahtijevali su upućivanje u visokospecijalizovane zdravstvene ustanove u Beogradu.
Pripadnici Uprave za vazduhoplovstvo od početka godine do danas izvršili su 59 vazdušno-medicinskih transporta i nastavljaju svoj rad u službi građana.
Iz Uprave su poručili da su uvijek na raspolaganju građanima i zdravstvenim ustanovama s ciljem spasavanja ljudskih života.
Izvor: Nezavisne
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.