Objavljeno: 29. 9. 2015 u 13:02h
Policija traga za dvije nepoznate žene koje su od penzionerke iz Banjaluke na prevaru i pod izgovorom “skidanja crne magije” ukrale 200 evra i pobjegle.
Prevara se dogodila juče u 12.30 časova u stanu penzionerke, u centru Banjaluke, rečeno je u Centru javne bezbjednosti Banjaluka.
Prevarantkinje su ušle u stan penzionerke i ponudile da joj riješe zdravstvene probleme pravljenjem zaštite od navodne “crne magije” pomoću novca.
Oštećena je dala 200 evra, koje su osumnjičene umotale u maramu i “navodno” stavile u kutiju, rekavši joj da novac ne smije odmah odmotavati, te otišle.
Policijski službenici u koordinaciji sa Okružnim tužilaštvom preduzimaju mjere i radnje na rasvjetljavanju krivičnog djela “prevara” i identifikovanju izvršilaca.
Centar javne bezbjednosti Banjaluka apeluje na građane, a posebno na stara, bolesna i nemoćna lica, da budu oprezna prilikom otvaranja vrata nepoznatim koji prodaju razna zdravstvena pomagala ili nude usluge.
Iz CJB apeluju na građane da sva saznanja o sličnim prevarama prijave najbližoj policijskoj stanici.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.