Objavljeno: 29. 9. 2015 u 15:00h
Policija je u okviru akcije “Lager” juče ispitala 14 osoba zbog sumnje da su u toku ove godine na području Banjaluke nelegalno sjekli i prodavali šumu.
Kako nezvanično saznajemo, saslušani su čuvari u Šumskom gazdinstvu “Banjaluka” Sretko Kondić i Miroslav Batar, šumari istog preduzeća Milutin Šipka, Mile Kvočka, Mišo Babić, Dragan Đikić i Bosiljka Zečević, koja radi u sektoru za privatne šume.
Za organizovanje prevoza drva brinuli su se Đorđe Stjepanović, Zoran Janjetović, Draženka Kovačević, Rajka Šteković i Rada Stjepanović, dok je uloga policajca Centra javne bezbjednosti Banjaluka R. Đ. i D. G. bila da obezbijede nesmetan prevoz ogreva do kupaca.
Izvor blizak istrazi ispričao je da su osumnjičeni organizovali sječu šume najviše na području Bronzanog Majdana nadomak Banjaluke.
“Sječene su sve vrste drveta, a najviše bukva i hrast. Posječeno drveće prevoženo je noću do kupaca. Prodavano je u trupcima ili po kubnom metru kao cjepanica”, kazao je isti izvor.
Dodao je da su ukradena drva prodavana za ogrev upola jeftinije nego što je cijena pomenutog drveta na tržištu.
Portparol Centra javne bezbjednosti Banjaluka Marija Markanović izjavila je juče na konferenciji za novinare da je tokom akcije pretreseno 14 lokacija u Banjaluci gdje je zaplijenjena dokumentacija koja upućuje na izvršenje pomenutih krivičnih djela, šumske čekiće, kao i određeni broj mobilnih telefona sa karticama.
“Oduzeto je i oko 300 metara kubnih oblovine, koja je deponovana na skladište Robnih rezervi RS”, kazala je ona.
Dodala je da će visina pričinjene materijalne štete krivičnim djelima šumska krađa, nedozvoljena trgovina i zloupotreba službenog položaja ili ovlašćenja, biti poznata nakon završenih vještačenja.
“Nakon dokumentovanja predmeta policija će protiv 14 osumnjičenih podnijeti izvještaj Okružnom tužilaštvu Banjaluka”, rekla je Markanovićeva.
Akcija “Lager” rezultat je višemjesečne istrage policije i Okružnog tužilaštva Banjaluka.
Marija Markanović izjavila je juče na konferenciji za novinare da će protiv osumnjičenih policajaca R. Đ. i D. G. pored izvještaja, biti preduzete i mjere na osnovu propisa o policijskim službenicima i disciplinskoj odgovornosti.
Zaplijenjeno:
Izvor: Glas Srpske
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.