Objavljeno: 27. 3. 2013 u 20:59h
Radnici “Čistoće” počeli su danas sa čišćenjem slivnih rešetki u ulicama Miloša Obilića, Braće Jugovića, Cara Lazara i Mirka Kovačevića u naselju Obilićevo.

Ove rešetke bile su danima začepljene, zbog čega su se stvarale lokve, a najkritičnija začepljenja bila su u Ulici Miloša Obilića, na pješačkom prelazu kod Republičkog pedagoškog zavoda.
Stanovnici naselja Obilićevo, preko sajta Administrativne službe grada (ASBL), tražili su od “Čistoće” da hitno počnu sa čišćenjem slivnika, kako bi problem sa začepljenjem i lokvama što prije bio riješen.
Vanja Janča, predsjednik Savjeta MZ Obilićevo 2, kazao nam je da su upoznati sa problemom začepljenih rešetki i neprohodnosti ulica u tom naselju.
“Mi se uvijek obraćamo nadležnima zbog svih problema, pa tako i ovih”, rekao je Janča.
Prema riječima Olivera Gačića, predsjednika Savjeta MZ Obilićevo 1, nisu samo ovi silivnici sporni, problem postoji i u Ulici carice Milice, gdje uopšte nema kanalizacije.
“U dijelu naselja na kom se nalazi igralište od brojeva 40, 38, 36 i 34, gdje ne postoji odvodna kanalizacija, stvara se ogromna bara i ljudi ne mogu izaći iz zgrade zbog vode. Više puta smo slali dopis nadležnima, ali nije bilo rezultata”, kazao je.
U “Čistoći” su nam kazali da se održavanje čistoće javnih površina, uključujući i slivnike, vrši po nalogu Administrativne službe grada.
Izvor: Nezavisne/B.Savić-Regulić
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.