Objavljeno: 22. 12. 2023 u 19:21h
Načelnik odjeljenja za stočarsku proizvodnju Milan Puzigaća održao je sastanak sa direktoricom Instituta za genetičke resurse Marinom Antić i profesorom Poljoprivrednog fakulteta u Banjaluci Goranom Mirjanićem na temu uzgojno selekcijski rad u pčelarstvu.
Na sastanku je bilo riječi o sprovedenim aktivnostima u uzgojno – selekcijskom radu u pčelarstvu, proizvodnji matica i radu testnih stanica u 2023. godini.
Konstatovano je da je saradanja Ministarstva sa Institutom i Poljoprivrednim fakultetom veoma dobra, a u tekućoj godini timskim radom je postignut izuzetan uspjeh u polju uzgoja i selekcije u sektoru pčelarstva – smjer proizvodnje matica i rezlutata testiranja. Ministarstvo poljoprivrede je za ovaj vid poslova izdvojilo 15.000 KM u vidu podrške.
Takođe, razgovarano je i o okvirnim planovima i ciljevima za narednu godinu u kojoj se očekuje još bolji rezultat i iskorak u ovoj grani stočarstva.
Banjaluka.com
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.