Objavljeno: 28. 3. 2013 u 13:15h
Banjalučki biskup Franjo Komarica poručio je da za njega slaviti Uskrs znači dizati svoj glas u odbranu čovjeka, prenose agencije.

– Ako je Bog stao na stranu čovjeka, onda moram i ja koji vjerujem u tog Boga – rekao je Komarica na današnjoj konferenciji za novinare u Banjaluci povodom predstojećeg Uskrsa, koji se ove godine po Gregorijanskom kalendaru obilježava 31. marta.
On je naglasio da istinsko svetkovanje Uskrsa nužno uključuje otvorenost djelovanju preobražavajuće snage uskrslog Spasitelja i u životu, u planovima, poduhvatima, srcima i u konkretnim djelima.
– Uskrs je svetkovanje života i to u svim njegovim dimenzijama. Zato onaj ko svjesno slavi ovu svetkovinu svih svetkovina, taj mora u svom životu na djelu pokazati da je prijatelj, zaštitnik i pomoćnik ljudskog života u svim njegovim dimenzijama i da je prijatelj rođenog i onog nerođenog života, života u punoj snazi i zdravlju, kao i onog bolesnog, zapuštenog ovozemaljskog života, kao i onog vječnog – istakao je Komarica.
Komarica je naveo da na području Republike Srpske danas živi svega pet odsto Hrvata – katolika u odnosu na prijeratni broj stanovnika, ističući da je trenutno više od 3.400 porodica ili više od 2.000 Hrvata izrazilo želju za povratak na područje Banjalučke biskupije.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.