Objavljeno: 10. 10. 2018 u 14:29h
Republički ekološki, tehnički, te inspektori za zaštitu na radu i zaštitu od požara izašli su jutros na lice mjesta, kako bi u dijelu svojih nadležnosti utvrdili činjenično stanje u vezi sa eksplozijom u Rafineriji nafte Brod, rečeno je u Republičkoj upravi za inspekcijske poslove.
“Uviđaj na licu mjesta u smislu utvrđivanja uzroka incidenta vrše nadležni istražni organi, dok će inspektori Inspektorata Republike Srpske u fokus svog djelovanja staviti sprovođenje mjera na zaštiti životne sredine, suzbijanju potencijalnih rizika, bezbjednosti ostalih radnika, te sanaciji posljedica”, pojasnili su u Inspektoratu.
U Inspektoratu navode da važan faktor u sprovođenju inspekcijskog nadzora predstavljaju bezbjedonosni uslovi za nesmetano i sigurno kretanje inspektora na mjestu eksplozije, a od čega će zavisiti i dužina trajanja samog postupka s obzirom na to da je riječ o kompleksnim postrojenjima.
U Rafineriji nafte u Brodu sinoć oko 21.30 časova došlo je do eksplozije i požara u kojem je jedno lice poginulo, a deset povrijeđeno, ali nisu životno ugroženi.
Izvor: Agencije / Foto: ATV
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.