Objavljeno: 24. 6. 2026 u 18:35h
Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković uručio je danas 37 besplatnih građevinskih dozvola, ističući da je riječ o jednoj od najznačajnijih mjera podrške građanima koja doprinosi ostanku stanovništva i stvaranju uslova za život mladih porodica.
Prema njegovim riječima, dodjelom novih dozvola građanima je ušteđeno više od 300.000 KM, dok je kroz ovaj program do sada izdato oko 400 besplatnih građevinskih dozvola.
“Svaka nova kuća koju izgradimo je tvrđava opstanka našeg naroda na svojoj zemlji, a besplatne građevinske dozvole naš najjači bedem protiv odlaska ljudi”, poručio je Stanivuković putem društvenih mreža.
On je naveo da je Grad Banjaluka kroz ovu mjeru do sada direktno uložio oko 3,5 miliona KM, te ocijenio da broj izdatih dozvola predstavlja “jedno potpuno novo naselje”.
Stanivuković je naglasio da podrška izgradnji porodičnih domova ne znači samo pomoć pojedincima, već i stvaranje uslova za osnivanje novih porodica i dugoročni razvoj grada.
“Kada pomognete čovjeku da izgradi svoj dom, stvarate uslove za nove porodice i puštate duboko korijenje za generacije koje će ovdje živjeti, raditi i čuvati našu Banjaluku”, napisao je on.
Banjaluka.com/ Foto: Facebook/ Draško Stanivuković
1 komentar
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
E sad se ja pitam, jesu li ovi savjesni koji su do sada plaćali, ispali budale
Prikaži/sakrij komentare