Objavljeno: 24. 6. 2026 u 18:17h
Iz Republičke uprave civilne zaštite Republike Srpske apelovali su na građane da se tokom ljetne sezone pridržavaju pravila bezbjednosti na kupalištima kako bi se izbjegle nesreće i tragične posljedice.
Kako navode, bezbjednost na rijekama, jezerima i bazenima zajednička je odgovornost nadležnih institucija, upravljača kupališta i samih kupača.
Iz Civilne zaštite podsjećaju da se tokom ljetnih mjeseci redovno bilježe nesreće i slučajevi utapanja.
Najčešći uzroci su:
Građanima je preporučeno da izbjegavaju kupanje:
Apelovano je da se koriste isključivo uređena i obilježena kupališta sa obezbijeđenom spasilačkom službom, gdje je ona predviđena.
Posebna pažnja skrenuta je na bezbjednost najmlađih.
Iz Civilne zaštite naglašavaju da djeca ni u jednom trenutku ne smiju ostati bez nadzora odraslih osoba, bez obzira na dubinu vode i uslove na kupalištu.
Građanima je preporučeno da:
Iz Republičke uprave civilne zaštite podsjećaju da su vlasnici i upravljači javnih i privatnih kupališta obavezni da obezbijede uslove za bezbjedan boravak građana u skladu sa zakonom.
Najavljeno je da će Civilna zaštita, u saradnji sa drugim nadležnim službama, nastaviti da prati situaciju na terenu i blagovremeno obavještava javnost o potencijalnim opasnostima, piše Glas.
Izvor: Glasspske
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.