Objavljeno: 19. 9. 2022 u 11:41h
Isplata pomoći od 750 KM nezaposlenim roditeljima sa četvoro i više djece, počinje sutra, objavio je danas na svom Twitter profilu Milorad Dodik, srpski član Predsjedništva BiH.
“Izmjenom zakona do kraja godine, u narednim godinama to će biti materijalno davanje s plaćenim porezima i doprinosima. To znači da će imati i uplatu penzionog staža”, naveo je Dodik.
Сутра почиње исплата помоћи од 750 КМ мјесечно до краја године незапосленим родитељимa са четворо и више дјеце. Измјеном закона до краја године, у наредним годинама то ће бити материјално давање с плаћеним порезима и доприносима. То значи да ће имати и уплату пензионог стажа.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) September 19, 2022
Podsjećamo, Vlada RS donijela je odluku prema kojoj će majke koje imaju četvoro i više djece, a koje su nezaposlene, od septembra dobijati naknadu od 750 KM i ostvarivaće je sve dok je bar jedno od djece maloljetno.
Ova odluka Vlade stupila je na snagu 15. septembra.
Banjaluka.com
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.