Štamparska greška: Pravo na 750 KM višečlane porodice imaju sve dok je jedno dijete maloljetno

Objavljeno: 19. 9. 2022 u 13:49h

Odluka Vlade Republike Srpske o isplati podrške od 750 KM za nezaposlene roditelje iz višečlanih porodica objavljena je 15. septembra, ali u Službenom glasniku danas će biti objavljena izmjena ove odluke.

Kako su saopštili iz Biroa za odnose s javnošću, u pitanju je štamparska greška, gdje se umjesto riječi “najstarije“ sada mijenja i navodi “najmlađe“”.

Kako su dodali, objava tehničke ispravke ne odgađa primjenu odluke, koja teče od 15. septembra.

“Na ovaj način, ističemo da odluka sada glasi da pravo na novčanu podršku od 750 KM ostvaruju nezaposleni roditelji iz višečlanih porodica sve dok je jedno od četvoro ili više djece maloljetno. Takođe, naglašavamo i da se pravo na podršku ostvaruje ako je nezaposlen jedan od roditelja (otac ili majka), a ne samo majka, kako je to do sada često interpretirano u javnosti”, zaključeno je u saopštenju.

Podsjećamo, isplata pomoći od 750 KM nezaposlenim roditeljima sa četvoro i više djece, počeće sutra, objavio je danas na svom Twitter profilu Milorad Dodik, srpski član Predsjedništva BiH.

Banjaluka.com

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

1 komentar

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Komentari na clanak: Štamparska greška: Pravo na 750 KM višečlane porodice imaju sve dok je jedno dijete maloljetno

  1. Sanja

    Dragi moji Politicki celnci, u kojoj to modernoj drzavi stalno nesto izmisljaju i uslovljavaju one kojima je pomoc potrebna.Odlicno znate da starijij djeci puno vise treba ali go Vas ne interesuje.Kad vec zelite biti fini, onda nema uslovljavanja.Trebali ste svim porodicama mjesecno dati po 400 km i svima pomoci.Ustvari treba da donesete zakon koji stiti i pomaze svakoj majci i djetetu.Tek onda ce te ici naprijed .

    Prikaži/sakrij komentare

    Prijavi komentar

    Spam
    Reklama
    Vrijeđanje

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/aktuelno/bih/stamparska-greska-pravo-na-750-km-viseclane-porodice-imaju-sve-dok-je-jedno-dijete-maloljetno/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)