Objavljeno: 11. 11. 2022 u 15:21h
Ovlašteni službenici Uprave za indirektno oporezivanje (UIO BiH), Regionalni centar Mostar, u operativnoj akciji kodnog naziva “Auto-otpad 2022” na nekoliko lokacija oduzeli su polovna vozila i ostale auto dijelove u vrijednosti od oko 160.000 KM.
Kako se navodi u saopštenju UIO BiH, akcija je sprovedena na području Regionalnog centra Mostar s ciljem kontrole prometa i porijekla strane robe u poslovnim subjektima.
Predmet operativne aktivnosti bili su, kako se navodi auto-otpadi, odnosno vozila i dijelovi za automobile, koji nisu prošli odgovarajuću carinsku proceduru.
“Tokom provođenja operativne akcije, službenici Sektora za provođenje propisa, uz učešće grupa za sprečavanje krijumčarenja i prekršaja iz svih regionalnih centara, na području više gradova izvršili su provjere na osam lokacija”, navodi se u saopštenju.
Kako se dodaje, tom prilikom su na šest lokacija pronađene određene nepravilnosti koje su rezultirale oduzimanjem 16 polovnih pmv i određene količine autodijelova za vozila, bez vjerodostojne dokumentacije o njihovom porijeklu.
Prema preliminarnoj procjeni, ukupna tržišna vrijednost privremeno oduzete robe iznosi oko 160.000 KM.
Za utvrđene nezakonitosti, protiv učinilaca istih će biti provedeni postupci u skladu sa važećim prekršajnim zakonodavstvom.
Izvor:
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.