Objavljeno: 23. 9. 2022 u 10:37h
Svi vozači u Srpskoj koji se od oktobra odluče za elektronsko plaćanje putarine moći će da TAG uređaj kupe po 50 odsto nižoj cijeni, a prilikom njegove dopune ostvariće popust od 20 odsto.
Vozači u Srpskoj trenutno koriste 21.479 TAG uređaj za elektronsku naplatu putarine, a cilj je da taj broj bude puno veći, da bi bile smanjene gužve na naplatnim mjestima i skraćeno vrijeme prolaska kroz rampu.
“Od oktobra svi vozači koji žele da koriste uslugu elektronske naplate putarine i na taj način brže, sigurnije i jeftinije prolaze kroz naplatne stanice, TAG uređaj mogu da kupe po 50 odsto nižoj cijeni, odnosno za 20 KM. Osim toga, pri dopuni korisničkih računa ostvariće popust u iznosu od 20 odsto” – kazali su “Glasu Srpske” u “Autoputevima RS”.
Podvukli su da je i Vlada RS dala saglasnost na uvođenje stimulativnog modela plaćanja putarine te naglasili da će navedeni popusti važiti 90 dana od dana objave odluke u “Službenom glasniku RS” ili do isteka zaliha uređaja za elektronsku naplatu putarine.
“Elektronska naplata putarine je brži i jednostavniji način naplate. Zbog toga stimulativnim modelom želimo podstaknuti što više vozača da odaberu ovaj vid plaćanja putarine, da bi bile smanjene gužve na naplatnim mjestima i skraćeno vrijeme prolaska kroz naplatne rampe” – podvukli su u “Autoputevima”.
Vršilac dužnosti direktora “Autoputeva RS” Slobodan Stanarević rekao je da postoji mogućnost da ove pogodnosti budu na snazi i nakon tri mjeseca.
“Vidjećemo kakav će odziv biti. Na kraju sve zavisi od interesovanja vozača” – rekao je “Glasu” Stanarević.
Podvukao je da trenutno vode pregovore sa “m:telom” da vozači ubuduće TAG uređaj dopunjavaju putem telefona.
“Vjerujem da ćemo tu mogućnost imati do Nove godine i da će vozači već iduće godine moći koristiti i tu opciju. Da bismo to postigli moraćemo mijenjati Zakon o javnim putevima, jer tamo je definisano da smo mi jedini ovlašćeni naplatilac putarine u Srpskoj. U ovom slučaju i mobilni operater bi naplaćivao putarinu te novac prebacivao nama” – rekao je Stanarević i dodao da sve preuzimaju da bi smanjili gužve na naplatnim mjestima i bili što pristupniji vozačima.
Stanarević je naglasio i da za sada nema naznake za promjenu cijene putarine na autoputevima u Srpskoj.
U “Autoputevima RS” su kazali da je za osam mjeseci ove godine po osnovu naplate putarine prikupljeno više od 19,23 miliona maraka. Najviše novca prikupljeno je tokom avgusta i to 3,09 miliona maraka.
“Imamo rekordan prihod po osnovu naplate putarine” – rekao je Slobodan Stanarević.
Izvor: Glassrpske/ Marijana Miljić Bjelovuk
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.