Objavljeno: 27. 3. 2013 u 15:31h
Albanski istoričari pišu da su Visoki Dečani, Bogorodica Ljeviška i Gračanica – albanski manastiri!

Albanci i prištinska administracija na Kosovu i Metohiji uveliko pripremaju preimenovanje svega srpskog što je postojalo u pokrajini.
To se uveliko već radi i putem knjiga, pošto se piše nova, “kosovska istorija” pod okriljem istoričara sa Kosova, Albanske akademije nauka iz Tirane, ali i uz svesrdnu i ogromnu pomoć EU i Amerike, piše Press.
Tako, Eparhija Raško-prizrenska biće po planu Prištine preimenovana u takozvanu “Pravoslavnu crkvu Kosova”, napisali su već albanski istoričari iz Prištine.
U najnovijoj istoriji, tvrde da su Nemanjići zapravo albansko pleme Nimani (!), i da je manastir Visoki Dečani podiglo albansko lokalno pleme Gaši (!) a ne Stefan Uroš III Dečanski Nemanjić, čija je zadužbinarska povelja na pergamentu sačuvana do danas.
Velelepna prizrenska crkva Bogorodica Ljeviška na internet prezentaciji “Albanian.com” ubilježena je kao “najstarija albanska crkva na ovim prostorima”. Slično se tvrdi i za preimenovanu “crkvu Ulpijanu”, odnosno manastir Gračanicu, koju je podigao sveti kralj Milutin, najveći srpski ktitor.
Izvor: Nezavisne
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.