Objavljeno: 26. 6. 2026 u 11:43h
Ostavi auto gdje stigneš, na trotoaru, travnjaku, prilazu zgradi, pa idi svojim poslom. Bahato parkiranje u Banjaluci je već odavno opšte mjesto. Ali, ovo još niste vidjeli: da vozilo sa diplomatskim tablicama bude parkirano tako da zagorča život čitavom kvartu.
Fotografije, snimljene jutros u centru Banjaluke na Bulevaru, ili još preciznije na lokalitetu poznatom kao Hanište, govore više od hiljadu riječi.


“Ford” sa plavim diplomatskim tablicama, parkiran je ne samo nepropisno, nego i tako da zatvara prilaz drugim automobilima na parking, otežava pješacima prolazak kroz atrijum između zgrada i prilazak klupama i dječjem igralištu. Sve u svemu, pun pogodak!
Ako je suditi po brojkama i slovima, vozilo pripada ambasadi jedne moćne evropske države, članice EU.
Nije baš po evropskim standardima i nije baš lijep primjer na koji bi se Balkanci, zagledani u EU, mogli ugledati, piše Srpskainfo.
A možda u Banjaluci, jednostavno, nema mjesta za parkiranje, što naravno, nije opravdanje za ovakvo ponašanje vozača diplomatskog vozila.
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.