Objavljeno: 29. 11. 2023 u 12:41h
Dva miliona KM koje je danas odobrio Upravni odbor Fonda solidarnosti Republike Srpske za suzbijanje posljedica afričke kuge svinja, iskoristiće se za 100% naknadu štete za korisnike čija šteta iznosi do 5.000 KM, kao i za djelimičnu naknadu štete za veće korisnike, saopšteno je danas iz Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske.
Kako su naveli, prioritet su pri tome imali korisnici kojima je uzgoj svinja prioritetno služio za zadovoljavanje vlastitih prehrambenih potreba.
“Na ovaj način naknada štete će biti u cjelini isplaćena za preko 300 korisnika, odnosno u cjelini su isplaćeni svi proizvođači iz opština Gradiška, Donji Žabar, Ugljevik, Šamac, Modriča, Pelagićevo, Čajniče, Bileća, Gacko, Sokolac, Šipovo i Milići. Djelimična naknada i ovaj put isplaćena je za veterinarske organizacije, JU Veterinarski institut dr Vaso Butozan i organizacije koje su vršile uslugu sanacije terena”, navode iz Ministarstva poljoprivrede.
Banjaluka.com
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.