Objavljeno: 28. 11. 2023 u 15:51h
Pomoćnici ministra Saša Lalić i Goran Bursać i načelnik Odjeljenja za stočarstvo Milan Puzigaća održali su sastanak sa Udruženjem uzgajivača ovaca i koza Republike Srpske na temu uzgoj ovaca i proizvodnje jagnjećeg mesa u Republici Srpskoj.
Razgovarano je o mjerama podrške u tekućoj godini, kao i prijedlozima mjera za narednu godinu.
Konstatovano je da su mjere Ministarstva doprinijele povećanju broja premiranih ovaca sa 78.975 iz 2022. godine na 107.926 prijavljenih ovaca u 2023. godini.
Snižavanjem limita u uzgoju evidentno je i povećanje broja uzgajivača sa 356 iz 2022. godine na 773 u 2023. godini.
Definisani su pravci premiranja grla za narednu godinu i pravac će biti razdvajanje kvalitetno priplodnih ovaca koji će imati veću finansijsku podršku.
Predstavnici udruženja su izrazili spremnost u osnivanju organizacije za uzgoj koji bi ohuhvatili svoje članove i proširili svoje članstvo, uz tehničku i administrativnu pomoć Ministarstva poljoprivrede.
Banjaluka.com
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.