Objavljeno: 23. 11. 2021 u 15:08h
Klinička psihologinja i instruktorka joge Kloi Karmajkl, kad ima loš dan, okreće se “pozdravu Sunca” – jogi, kako bi raspršila neugodne emocije.
Prema njoj, ta savršena vježba joge je idealna za ublažavanje osjećaja tjeskobe.
“To je gotovo kao abeceda za nas koji se bavimo jogom”, kaže ona.
Kada je “potpuno iscrpljena” ili pod stresom, često je praktikuje: “To je rutina tijela. Jednom kada se vratite na taj poznati put, osjećate se usresređeno”, dodaje.
Ona upoređuje ovu fizičku praksu s jednostavnim mentalnim frazama koje mogu da olakšaju prizemljenje u trenucima neprijatnosti.
“Na primjer, neki ljudi vole da ponavljaju u sebi: “Moja glava je iznad mojih ramena; ramena su mi iznad struka; struk mi je iznad bokova; a bokovi su mi iznad stopala”, to je lijep, jednostavan alat za resetovanje, a za mene ‘pozdrav Suncu’ djeluje isto”, zaključila je.
Izvor: B92
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.