Objavljeno: 22. 6. 2026 u 17:55h
Iako je stanje sa vodosnabdjevanjem još uvijek zadovoljavajuće, primjetna je veća potrošnja vode iz rezervoara Tunjice, zbog čega apelujemo na sugrađane da vodu koriste racionalno.
Poručio je ovo zamjenik komandanta Gradskog štaba za vanredne situacije Miroslav Ševo.
Pojasnio je da voda iz javnog gradskog „Vodovoda“ nije predviđena za zalijevanje bašti i punjenje bazena, već isključivo za piće i ličnu higijenu, dok u ruralnim krajevima može biti upotrijebljena i za napajanje stoke.
-Kao i do sada, u cilju očuvanja stabilnosti sistema vodosnabdijevanja na području grada, pripremili smo niz narednih koraka, a sve u cilju da preduprijedimo potencijalne izazovne situacije koje mogu nastati ukoliko potraje period bez padavina i ako dođe do povećane potrošnje vode – rekao je on.
Prema informacijama iz „Vodovoda“, evidentirana je povećana potrošnje u večernjim satima, odnosno u periodu od 18 do 23 časa na području koje se snabdijeva sa rezervoara Tunjice.
Naglasio je i to da će, ukoliko bude potrebe, gradske službe preduzeti sve mjere kako građani ne bi ispaštali zbog nesavjesnih pojedinaca, s obzirom da je takva potrošnja narušila sistem.
-Izgradnja sistema Tunjice 1 i 2 odvija se predviđenom dinamikom, ali dok taj projekat ne bude okončan neophodno je da budemo solidarni da vodu trošimo racionalno kako ne bismo ugrozili vodosnabdijevanje – rekao je Ševo.
Najavio da će Komunalna policija već od danas pojačano kontrolisati stanje na terenu, te da će svi oni koji ne budu nesavjesno i neracionalno trošli vodu biti sankcionisani.
Banjaluka.com
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.