Objavljeno: 8. 9. 2013 u 14:44h
Grad Banjaluka će ove godine prvi put organizovati jesenje čišćenje gradskog i seoskog područja, rekli su u Odjeljenju za komunalne i stambene poslove i poslove saobraćaja.

Akcija će biti organizovana u oktobru, trajaće nekoliko sedmica, i u tom periodu građani će moći da se besplatno riješe kabastog otpada.
Načelnik Odjeljenja za komunalne i stambene poslove i poslove saobraćaja Zoran Novaković rekao je da je iskustvo pokazalo da je, osim proljetnog, potrebno i jesenje čišćenje grada.
Tokom proljetnog čišćenja i uređenja grada, koja je trajala od 1. do 20. aprila, prikupljeno je 736 tona otpada.
Od toga su 604 tone prikupljene na gradskom području, a 132 tone na području seoskih mjesnih zajednica.
U prošlogodišnjoj akciji sa gradskog i seoskog područja prikupljeno je oko 774 tone otpada.
U komunalnom preduzeću “Čistoća” poručuju građanima da ih uvijek mogu pozvati kada se žele riješiti kabastog otpada, ali se ta usluga plaća.
“Ova usluga jedino se ne naplaćuje za vrijeme akcije čišćenja, koje organizuje gradska uprava, kada prema unaprijed utvrđenom rasporedu građani mogu da odlože kabasti otpad koji ‘Čistoća’ besplatno pokupi i odveze do deponije u Ramićima”, kažu u “Čistoći”.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.