Zbog zatamnjenih stakala sankcionisano 4.916 vozača

Objavljeno: 4. 9. 2012 u 10:56h

Ministarstvo unutrašnjih poslova /MUP/Republike Srpske sankcionisalo je do 19. avgusta 4.916 vozača zbog dodatnog zatamnjenja stakala na vozilima.

Foto: ilustracija

Tokom akcije, pojačane kontrole učesnika u saobraćaju sa naglaskom na kontrolu vozila kod kojih su postavljene folije ili je na drugi način izvršeno dodatno zatamnjenje stakala, kontrolisana su 5.472 vozila, saopšteno je iz MUP-a.

Ministarstvo upozorava vlasnike motornih vozila sa postavljenim folijama na vjetrobranskim i prozorskim staklima da su dužni da uklone folije, jer će u suprotnom biti sankcionisani prekršaj u iznosu od 40 KM.

Policijski službenici MUP-a Republike Srpske i u narednom periodu nastaviće sa provođenjem ove akcije, jer u javnom saobraćaju na putevima Srpske učestvuje veliki broj ovakvih vozila, a dio njih koriste lica sklona kriminalnom ponašanju, odnosno takva vozila se koriste ili bi mogla biti korištena za izvršenje krivičnih djela.

Izvor: Agencije

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/aktuelno/zbog-zatamnjenih-stakala-sankcionisano-4-916-vozaca/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)