U Bečeju sahranjen Ervin Bilicki (17), otac skočio u grob za ubijenim sinom

Objavljeno: 20. 3. 2013 u 09:38h

Ubiše te, sine moj – rekao je kroz suze otac Ištvan Lakatuš, a zatim skočio za kovčegom Ervina Bilickog (17) koji je sahranjen juče na gradskom groblju u Bečeju.

Sahrana

Od ranog jutra porodica, rodbina, prijatelji i školski drugari Bilickog dolazili su ispred pekare “Stars” da bi zapalili sveće i ostavili cveće na mestu gde je u nedelju ujutru pronađen mrtav.

– Celo naše društvo okupilo se u gradu, izašli smo da se provedemo u subotu uveče. U jednom trenutku, Ervin je ustao i rekao da ide kući. Kasnije, saznali smo tragične vesti. Dok je išao kući peške, zaustavio se automobil ispred njega, istrčala su četvorica ljudi i tukla ga do smrti. Nije mogao da se brani, pao je u nesvest – priča jedna od drugarica ubijenog Ervina.

Sahrani na gradskom katoličkom groblju prisustvovalo je više od hiljadu ljudi. Svi kafići u Bečeju su nešto pre 15 sati zatvoreni i sugrađani Bilickog su masovno krenuli da odaju posljednju počast tragično nastradalom mladiću.

Pošto je Ervin puno volio muziku, želja njegove porodice bila je da sviraju dvije violine dok su kovčeg nosili do grobnog mjesta. Mlađa sestra i majka Bilickog plakale su dok se kolona lagano kretala. Svi su gledali u zemlju i naglas izgovarali: “Kako neko može da uskrati jedan mlad život.”

Kada su radnici gradskog groblja počeli da spuštaju kovčeg Ervina Bilickog, otac je zapomagao, a zatim skočio u raku. Nastao je opšti metež, a dvojica rođaka su jedva uspjeli da ga izvuku.

Ubrzo je na groblje stigla i ekipa Hitne pomoći jer je ocu mladića pozlilo. U nesvijest su pale još dvije žene koje su se uplašile kada je otac mladića skočio.

Ervin Bilicki poslije završene osnovne škole nije želio da upisuje srednju, već je počeo da radi za dnevnicu po Bečeju i tako preživi. Njegova učiteljica Magdona Sabo kaže da je bio “dobar i lepo vaspitan dečak”.

– Ne mogu da shvatim da je neko mogao da uradi ovako nešto. Da pretuku jednog mladića. Kakav god da je razlog, šta god da je razlog za njihove razmirice, ovako nešto nije smelo da se dogodi. Bio je divan momak – kaže učiteljica Sabo.

Kako “Blic” saznaje, policija istražuje ko je napao Bilickog i tukao ga u subotu uveče, sat poslije ponoći. Prema prvim informacijama, mladića su pretukli rođaci djevojke iz Bačkog Petrovog Sela, s kojom je Bilicki bio u vezi. Zasad u policijskoj istrazi nema podataka da je mladić pretučen na nacionalnoj osnovi.

Izvor: Blic

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/aktuelno/u-beceju-sahranjen-ervin-bilicki-17-otac-skocio-u-grob-za-ubijenim-sinom/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)