Bivši banjalučki odbornik Saša Lazić Medo se vraća u politiku?

Objavljeno: 22. 6. 2026 u 12:39h

Bivši banjalučki odbornik Saša Lazić Medo će se, po svemu sudeći, ponovo politički angažovati, a kako tvrde izvori “Nezavisnih novina”, u toku su pregovori sa SDS-om.

Lazić potvrđuje da su dogovori o političkom angažmanu u toku, ali više detalja za sada ne otkriva.

“Moguće je da se vratim u politiku. Još sam u fazu dogovora, razmišljanja. Možda će se više znati sutra – prekosutra”, rekao je Lazić za “Nezavisne”.

U SDS-u zasad bez komentara

Da li će se Lazić priključiti SDS-u, ne otkriva, a odgovor na to pitanje smo pokušali saznati i od lidera ove stranke Branka Blanuše, ali se na naše pozive nije javljao.

Podsjetimo, pojavile su se tvrdnje da će se SDS-ovom političkom jatu prikloniti i Milan Minja Savanović, doskorašnji poslanik Liste “Za pravdu i red” Nebojše Vukanovića.

Nema dogovora

Savanović, međutim, komentarišući tvrdnje da će biti kandidat za poslanika na listi SDS-a u Izbornoj jedinici tri, tvrdi da ne postoji takav dogovor.

“Ako se za nešto odlučim, ja ću o tome obavijestiti javnost”, rekao je Savanović.

Raljić dao ostavku

U međuvremenu je, podsjetimo, Željko Raljić podnio neopozivu ostavku na funkciju predsjednika Gradskog odbora Srpske demokratske stranke Banjaluka.

Kako je navedeno u saopštenju koje potpisuje Raljić, izbor Biljane Lukić za nosioca liste za Narodnu skupštinu Republike Srpske za Izbornu jedinicu 3, njemu je, kako ističe, poruka da za njegov dosadašnji rad i političko djelovanje ne postoji dovoljno povjerenje.

“Takvu poruku prihvatam bez zadrške i smatram da je moja politička i moralna obaveza da preuzmem odgovornost. Zbog toga ne podnosim ostavku samo na funkciju predsjednika Gradskog odbora, već i na sve ostale funkcije koje obavljam unutar Srpske demokratske stranke. Smatram da je to jedini ispravan i odgovoran potez kojim pokazujem dosljednost i poštovanje prema volji stranačkih organa i članstva”, napisao je on.

Izvor: Nezavisne

Facebook Twitter Preporuči na Viberu
Kopirati

Nema komentara

Sakrij sve komentare

Prikaži komentare

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Šta mislite o ovoj temi?

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Sva polja su obavezna!

Promo

Copyright. Sva prava zadržana. Dozvoljeno preuzimanje sadržaja isključivo uz navođenje linka prema stranici sa koje je sadržaj preuzet.

/drustvo/bivsi-banjalucki-odbornik-sasa-lazic-medo-se-vraca-u-politiku/||Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)