Objavljeno: 29. 3. 2013 u 10:06h
Sindikalna organizacija i radnici Fabrike duvana Banjaluka pozvali su predsjednika Vlade Republike Srpske Željku Cvijanović da ubrza dalji proces prodaje ovog preduzeća investitoru “Bulgartobako”.

Kompanija “Bulgartobako” juče je ponovo poslala pismo namjera novoj Vladi o kupovini fabrike duvana u kojem traže da Memorandum bude potpisan petog aprila, rekao je Srni predsjednik Sindikalne organizacije fabrike Miroslav Marinković.
U Memorandumu se naglašava da će se u tri naredne godine zadržati postojeći broj radnika i da će se investirati u opremanje i modernizovanje fabrike.
“Radnici Fabrike duvana trenutno ne rade i ona je pred gašenjem, a jedini spas za ovo posrnulo preduzeće je dolazak ove kompanije”, rekao je Marinković.
Sindikalni predstavnici i radnici i dalje su u strahu i pozivaju Vladu da odmah reaguje i pomogne da se agonija oko Fabrike duvana završi na zadovoljstvo svih strana.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.