Objavljeno: 3. 9. 2012 u 12:23h
Inženjer iz Banjaluke Milivoje Abadžić predstavio je jutros u Ministarstvu nauke i tehnologije Republike Srpske patent koji se odnosi na gašenje požara granatama.

Na jutrošnjem sastanku Ministarstvo nauke i tehnologije prihvatilo je Abadžićev patent i ušlo u proceduru za zaštitu ovog patenta.
“Patent se zasniva na punjenju granata određenim sredstvima za gašenje požara, a to su ugljen-dioksid i ostala sredstva koja su predviđena za gašenje različitih požara”, rekao je Abadžić.
Abadžić je dodao da su ga kontaktirali iz američkog Instituta za patente i izrazili interesovanje za njegov izum.
Sastanku u Ministarstvu prisustvovali su pomoćnik ministra za boračka pitanja general Milan Torbica kao ekspert iz oblasti raketne tehnike i ostalog naoružanja, kao i Mladen Karić, potpredsjednik inovatora Evrope.
Torbica i Karić podržali su ideju Abadžića i predložili Ministarstvu da podrži ovaj projekat.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.