Objavljeno: 5. 9. 2012 u 13:09h
Uoči predizborne kampanje za lokalne izbore u BiH iz Komunalne policije Banjaluke podsjećaju da se političko oglašavanje može vršiti samo u periodu predizborne kampanje, na samo za to predviđenim prostorima i na zakupljenim reklamnim površinama koje su izdate u svrhu komercijalnog oglašavanja.

Iz Komunalne policije navode da je zabranjeno plakatiranje na zgradama Administrativne službe grada, sudova i državnih institucija (Vladi, ministarstvima), na zdravstvenim i školskim ustanovama, te na grobljima, spomenicima, muzejima, zaštićenim i vjerskim objektima, komunalnim objektima, uređajima u javnoj upotrebi, te na javnoj rasvjeti i drvoredima.
Uklanjanje nepropisno postavljenih oglasa obavljaće radnici Komunalne policije i Odjeljenja za inspekcijske poslove, a sve troškove uklanjanja i sankcije snosiće politička stranka, koalicija ili nezavisni kandidat, odnosno vlasnik-korisnik oglasnog medija.
Prema Odluci o tipu, veličini, uslovima i postupku za postavljanje reklamnih medija na teritoriji Grada Banjaluka, te Odluci o komunalnom redu, političko reklamiranje se provodi u skladu sa Izbornim zakonom Republike Srpske i Izbornim zakonom BiH, Kodeksom ponašanja za političke stranke, koalicije, kandidate i izborne radnike.
U skladu sa ovim aktima, sve registrovane političke stranke, koalicije i nezavisni kandidati, kojima je dozvoljeno učestvovanje na izborima, ravnopravni su u korišćenju reklamiranja u periodu proglašene predizborne kampanje.
Izvor: Glas