Objavljeno: 3. 9. 2012 u 11:54h
Članovi Udruženja poljoprivrednika Republike Srpske blokirali su danas granični prelaz u Gradišci, jer su nezadovoljni djelimičnim provođenjem ugovora o slobodnoj trgovini, nedobijanju izvoznih brojeva i plavog dizela.

Predsjednik Udruženja Vladimir Usorac rekao je da poljoprivrednici u posljednje četiri godine bez uspjeha upozoravaju vlasti BiH da rade protiv zemlje.
Prema njegovim riječima, samo zbog nepotpunog provođenja ugovora o slobodnoj trgovini BiH godišnje gubi milijardu KM.
“Ako ne dobijemo izvozne brojeve, od naredne godine, kada Hrvatska bude u EU, imaćemo 50 miliona litara mlijeka viška. Poljoprivreda je najzastupljenija grana privređivanja u BiH i, ako mi prestanemo da radimo, BiH će ubrzo da bankrotira. Upravo se borimo protiv toga”, rekao je Usorac danas tokom protestima na graničnom prelazu u Gradišci, organizovanim od 10.00 do 11.00 časova.
Poljoprivrednici iz Republike Srpske današnjim protestima u potpunosti podržavaju kolege iz Federacije BiH, a odgovore na upozorenja očekuju od Savjeta ministara BiH, Parlamentarne skupštine BiH i svih agencija koje imaju veze sa poljoprivredom i izvozom.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.