Objavljeno: 19. 3. 2013 u 12:15h
Penzije u Republici Srpskoj od 2005. godine nisu usklađivanje s rastom plata, zbog čega su entitetske vlade ostale “dužne” najstarijoj populaciji više od 530 miliona KM.

Poslanik Partije ujedinjenih penzionera Ilija Stevančević ukazao je danas da su istovremeno većem broju privrednika odobravani reprogrami obaveza po osnovu penzionog osiguranja te da dugovanja prema Fondu PIO RS iznose više od 350 miliona KM.
On je na sjednici parlamenta RS-a od premijeke RS-a Željke Cvijanović zatražio odgovor da li će ta praksa biti zaustavljena od strane aktulene Vlade, te šta će biti urađeno da se izmire reprogramirane obaveze.
Cvijanović je rekla da je “uređenje“ stanja u oblasti PIO RS prioritetno pitanje, ali da je Vlada svjesna da se rezultati ne mogu postići u kratkom roku.
Složila se s stavom da penzije u RS moraju biti povećane te da treba da se nađu rješenja za poboljšanje stanja u oblasti PIO, ali i dodala da su to dugotrajni procesi.
Konkretan odgovor nije dala ni kada su u pitanju problemi otpuštenih pripadnika Oružanih snaga BiH iz RS-a, a koji već nekoliko dana protestiraju u banjalučkom parku “Mladen Stojanović“.
Cvijanović je dodala da se Vlada “bavi tim pitanjem“ te traži rješenje za te građane RS-a.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.