Objavljeno: 13. 6. 2024 u 13:28h
Povodom obilježavanja Svjetskog dana borbe protiv degradacije zemljišta, dezertifikacije i suše, koji je odredio Sekreatrijat Konvencije UN za borbu protiv degradacije zemljišta, dezertifikacije i suše (UNCCD), održana je radionica u Trebinju.
Na radionici su učestvovali predstavnici vladinih institucija, poljoprivredni proizvođači i univerzitetski profesori.
Ove godine Svjetski dan borbe protiv degradacije zemljišta dezertifikacije i suše obilježava se pod sloganom: Zajedno za zemljište- Naše naslijeđe je naša budućnost.
Učesnici radionice su zaključili da poljoprivredna proizvodnja i eksploatacija drvnih sortimenata moraju biti održivi, sprovedeni tako da u najmanjoj mogućoj mjeri degradiraju zemljište i čitavu životnu sredinu, na način da se u potpunosti ispoštuju principi održivog upravljanja zemljištem, koji dovode do neutralnosti degradacije zemljišta.
UNCCD Konvencija je uspostavljena 17.06.1994. godine u Parizu, tako da se ove godine obilježava i 30 godina Konvencije.
Banjaluka.com
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.