Objavljeno: 12. 4. 2024 u 20:20h
Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Savo Minić rekao je, povodom ponovne pojave afričke kuge svinja, da svi koji nemaju uredno obilježene i prijavljene životinje i koji nisu ispunili uslove iz pravilnika više neće imati pravo na obeštećenje.
Minić je istakao da je u cjelosti izvršena eutanazija i neškoljivo uklanjanje životinja zaraženih afričkom kugom svinja na farmi u Bijeljini i da se dalje rade inspekcijske kontrole kada je riječ o prometovanju živih životinja.
“Sve ono što smo donijeli planom i programom mjera se radi na terenu, bitno je da je sa jučerašnjim danom u cijelosti izvršena eutanazija i neškoljlivo uklanjanje svih tih životinja”, izjavio je Minić.
On je rekao da je u proteklih 15 dana izdato više od 17 prekršajnih naloga koji su se odnosili na prometovanje živih životinja i da oni koji nemaju uredno obilježene i prijavljene životinje i koji nisu ispunili uslove iz pravilnika više neće imati pravo na obeštećenje.
“Moramo shvatiti da je i okruženje takvo, da je bolest nemilosredna, da ne možemo više priuštiti sebi da držimo svinje iz hobija, a na taj način širimo bolest i ugrožavamo ozbiljnu proizvodnju svinjskog mesa u Republici Srpskoj”, dodao je Minić.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.