Objavljeno: 11. 3. 2013 u 14:20h
Evropa se, devet godina od terorističkog napada u Madridu, i dalje bori protiv terorizma, izjavio je danas koordinator za borbu protiv terorizma Žil de Keršov povodom Evropskog dana sjećanja na žrtve terorizma.

“Teroristički napad u londonskom metrou, napadi u Norveškoj i Francuskoj, otkriće strašnih zločina desno orijentisanih ekstremista u Njemačkoj i skorašnji napad u Bugarskoj samo nas podsjećaju da prijetnja terorizmom, bez obzira da li ona dolazila od ekstremističkih grupa ili samoorganizovanih pojedinaca, i dalje ostaje realna prijetnja”, ocijenio je Keršov.
Keršov je istakao i da “sve vrste terorističkih napada predstavljaju zločin i ne mogu biti opravdani, bez obzira gdje su se desili i ko ih je počinio”.
“Naša namjera da pobijedimo teroriste mora ostati jaka, a briga o žrtvama mora biti prioritet, kao i naša posvećenost da aktivno promovišemo međunarodnu solidarnost”, poručio je Keršov.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.