Objavljeno: 4. 11. 2017 u 13:32h
Pripadnici uprave za organizovani kriminal MUP RS juče su na području Gradiške uhapsili tri osobe i oduzeli drogu vrijedniju od 100 hiljada maraka.
Kako “EuroBlic” nezvanično saznaje, uhapšeni su Tito Mikač (60) iz Gradiške, te braća Nenad (43) i Predrag Trnić (45) iz Banjaluke, inače bivši fudbaleri banjalučkog Borca.
Načelnik uprave za organizovani i teški kriminalitet, Darko Ilić, rekao je da je policija u pretresu našla 20 kilograma skanka, oko pola kilograma kokaina i 367 grama heroina.
“Droga je otkrivena u specijalno napravljenim bunkerima u automobilu „pasat“, a sumnja se da je išla iz Albanije, preko Crne Gore i BiH, pa prema zemljama Zapadne Evrope” – istakao je Ilić.
Prema njegovim riječima uhapšeni su bili u dva vozila, a prvi je bio „čistač“ koji je bio tu kao izviđač da provjere da li ima policije na putu, dok je droga bila sakrivena u drogom autu.
Kako se nezvanično saznaje specijalni bunker je bio napravljen između prtljažnika i zadnjeg sjedišta, pa na prvi pogled nije se mogao primjetiti.
“Preko droge su stavljali posebne hemakalije kako bi sakrili mirise, te je službeni psi nisu mogli namirisati” – pojasnio je Ilić i dodao da uhapšeni od ranije nisu poznati policiji po trgovini drogom i drugim krivičnim djelima.
Izvor: Blic/Goran Obradović
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.