Objavljeno: 12. 6. 2021 u 13:59h
U Republiku Srpsku danas je stiglo novih 25.000 doza vakcina prve komponente “sputnjik ve”, rekao je ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić.
“Nakon odluke Republičkog štaba za vanredne situacije bićemo u prilici da ove vakcine odmah uputimo prema vakcinalnim centrima i prema domovima zdravlja”, rekao je Šeranić.
On je podsjetio da su nove doze vakcina stigle u Republiku Srpsku u skladu sa realizacijom ugovora koji Institut za javno zdravstvo Republike Srpske ima sa dobavljačem “Krajina grupom”, saopšteno je iz Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske.
Kada je riječ o određenim nedoumicama u pogledu vakcinacije “sputnjikom ve”, Šeranić je rekao da je proizvođač prije mjesec dana promijenio uputstva da se revakcinacija drugom dozom može raditi od 21 do 90 dana u periodu od primljene prve doze o čemu su obaviještene sve zemlje koje raspolažu ovom vakcinom.
Šeranić je poručio da stanovništvo u Srpskoj nema razloga za zabrinutost jer je bitno da se vakcinišu prvom dozom, a kroz realizaciju ugovora obezbijediće se komponenta dva ove vakcine i time omogućiti vakcinacija u periodu koji je proizvođač definisao.
Izvor: Agencije
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.