Objavljeno: 15. 6. 2021 u 16:39h
Krizni štab Federalnog ministarstva zdravstva na današnjoj je sjednici predložio produženje aktuelnih mjera za narednih 14 dana.
Podaci Zavoda za javno zdravstvo Federacije BiH pokazuju da su svi sedmični indikatori u padu (broj oboljelih, hospitalizovanih, broj osoba na invazivnoj mehaničkoj ventilaciji te broj smrtnih slučajeva).
“Sedmodnevna incidenca na nivou Federacije iznosi 7 slučajeva na 100.000 stanovnika. Uprkos znatnom poboljšanju epidemiološke situacije, i dalje je potrebno pridržavanje higijensko-epidemioloških mjera, s ciljem sprečavanja daljnjeg prijenosa virusa u zajednici”, kažu iz Kriznog štaba.
Takođe, podaci Zavoda za javno zdravstvo FBiH pokazuju da su do sada u Federaciji BiH jednom dozom vakcinisane 136.774 osobe, a drugom dozom 55.232 osobe, prenosi klix.ba.
Prijedlog produženja mjera bit će dostavljen Vladi Federacije BiH na usvajanje.
Izvor: klix.ba
Nema komentara
Sakrij sve komentare
Prikaži komentare
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Banjaluka.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Banjaluka.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Banjaluka.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac takođe prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.